День народження “Афлатуна”

IMG-77fd5196d6cad81ffd2105f6a879eb29-V

Майбутнє кожної людини у її власних руках. Очевидним є те, що виховання соціально – відповідальних та освічених у фінансовій сфері дітей робить їх спроможними змінити власне життя та світ довкола на краще, тим самим збільшуючи шанси на успішне й щасливе майбутнє. Незважаючи на те, що ми живемо у світі зі швидко перемінними економічними умовами, діти і дорослі    мають дуже низький рівень фінансової грамотності.   Саме тому Міністерство освіти і науки України спільно з Міжнародною фундацією «Aflatoun International» розпочало впровадження програми соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот».

Програма  «Афлатот» розглядається як додатковий навчальний курс до освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина», розробленої відповідно до Базового компонента України,  з  нахилом на вміння і навички у сфері соціальної та фінансової освіти. У зв’язку з цим  педагоги дошкільного підрозділу НВК «Берегиня»  включають  розділи та модулі програми «Афлатот» в освітньо-виховний процес закладу. Цей курс допомагає дітям усвідомити  хто вони і як взаємодіяти з іншими людьми; він акцентує увагу на ролі сім’ї та сімейних цінностей; він надихає дітей вивчати свої права і обов’язки; він допомагає дітям ознайомитися з поняттями “гроші” і “можливості”.

Вогняна кулька з космосу на ім’я Афлатун стала частою гостею у нашому  дошкільному підрозділі. Саме Афлатун, веселий, добрий та кмітливий герой спонукає дітей досліджувати навколишній світ та взаємодіяти з ним. Девізом Афлатуна є: «Досліджуй, думай, вивчай та дій».

В дошкільному підрозділі проведено Тиждень «День народження Афлатуна». Вихованці  закладу  разом з Афлатунчиком відзначили День ощадливості. Були проведені бесіди, заняття на тему: «Чому від Федори втік посуд?», «Бережене сто разів віддячить», «Тепло у дитячому садку», «Вода – чарівна рідина і потрібна всім вона», «Для чого економити воду?», «Бережи природу сьогодні», «Бережи одяг, поки новий», ручна праця «Полікуємо наші книжки», «Іграшки для ярмарку Афлатуна», сюжетно – рольові ігри «Магазин», «Сім’я», дидактичні ігри «Що погано, а що добре», «Економічне лото», ігри – емпатії «Добрий Афлатун», «Ми веселі діти», «Радо віх вітаємо, друзів зустрічаємо», «Ображені речі».

Діти із задоволенням розв’язували складні завдання, вирішували проблемні питання. Непомітно для себе, граючись, малята вчилися розмірковувати, ділитися своїми судженнями, вести діалог, вчилися цінувати й захищати матеріальні та нематеріальні цінності.  . Вихованці дізналися про базові фінансові та соціальні поняття, такі, як економія та дбайливе ставлення до цінних для нас речей. А ми, педагоги, ще раз переконалися: «Афлатот» – це актуально, потрібно, дієво!